"

Zamyšlení nad právě proběhlou sezónou dračích lodí.

11. 10. 2016 Sdílej na Torrsen.cz

Torrsen Sports letos uspořádal tyto závody:

- halový turnaj v bazénu za Lužánkami
- Pasohlávky Open – velké i malé dračí lodě
- Malé Brno – závody malých dračích lodí v Brně na Svratce
- Velké Brno – dvoudenní závody velkých i malých dračích lodí v Brně na Prýglu
- Pálavské dráče – závody škol na dračích lodích v Břeclavi
- Břeclavský drak – závody dračích lodí v Břeclavi
- Modrý hroch na dračích lodích – charitativní závod pro Nadační fond Modrý hroch v Brně
- Pavlovský festival dračích lodí – skoro nejoblíbenější víkend na dračích lodích v Pavlově
- Olšovec Open – dvoudenní závody velkých i malých dračích lodí v Jedovnicích
- Olomoucký drak – poprvé v Olomouci spolu se Zaki sport
- Křetínka Open – největší závod amatérských posádek na Křetínce
- Dračí lodě Slezský Harta -3. ročník a 34 posádek svědčí o zájmu o dračí lodě na severu Moravy
- Plumlovský drak – pro Zaki sport
- Prestige Cup 2016 – kultovní závod na netradiční trati uzavřel sezónu dračích lodí.

Na našich lodích se jeli závody ve Výrovicích, Znojmě či Hodoníně.
Zrealizovali jsme spoustu teambuildingů v Brně i mimo.
A pro zajímavost ještě běžecké závody Okolo Pálavy a Mikulovský kopeček plus také závody na kolech pro TV Nova NovaCup 2016 v Mikulově.

Z hlediska zkušeností velmi výživná sezóna.

 

Dračí lodě Torrsen.

Slibovali jsme, že začneme vyrábět dračí lodě a slib jsme splnili. V současné době jsme již vyrobili 5 dvacetimístných dračích lodí, 3 bílé a dvě modré, do konce roku ještě přibydou dvě lodě červené. Pro začátek roku 2017 je v plánu výroba 4 desetimístných dračích lodí.
Po novou sezónu tak bude připravena nová flotila dračích lodí.


Závody pořádané Torrsen Sports.


Chtěli jsme zlepšit zázemí námi pořádaných závodů a zlepšit nejenom občerstvení a hygienické podmínky, ale i chod samotných závodů. Z ohlasů vychází, že jsou závodníci i diváci většinou spokojeni, což nás těší, ale stejně pro příští rok zase zvedneme laťku výše. A začneme hned prvními venkovními závody, které jsme naplánovali na poslední víkend v dubnu do Pasohlávek. Chceme už od pátka zahájit velké sportovní slavnosti a kromě tradičních dračích lodí budeme pořádat závody na kolech i v běhu, představíme nové outdoor kolekce našich partnerů (Hudy, Kilpi, Kama, Bison..). Celý víkend bude zaměřený na sportující rodiny.

 

Torrsen Cup 2017.

V této sezóně proběhla mistrovství světa i Evropy a to pod patronátem jak IDBF, tak ICF. Troufám si tvrdit, že většinu aktivních dragonů tento fakt zanechal chladnými. Kvalifikace tak nějak proběhly pod taktovkou ČADL nebo ČSDL, ale většiny se to nejen nedotklo, ale ani je to nezajímalo. Zvláštní situace, nedovedu si představit, že by i průměrný fotbalista pralesní ligy nežil zápasy repre na ME nebo MS. Asi to jen dokumentuje stav dračího sportu na český a moravských vodách.

Vzhledem k tomu, že letošní sezóna se z hlediska bodování zcela zvrhla a demotivovala většinu posádek nesmyslným bodovacím systémem v ČADLu a ČSDL dvacítky nedělá, rozhodli jsme se uspořádat Torrsen Cup 2017. Tato dračí tour bude mít přehledné bodování, jasně deklarované pravidla a zajímavé ceny. Ve spolupráci s kapitány sportovních posádek připravíme soutěž, která bude na vysoké sportovní úrovni a přitom nebude hned od začátku rozhodnuto o vítězi. Chceme, aby bylo o co jezdit a systém motivoval všechny posádky, které trénují a rádi soutěží. Posádky Fun a firmy většinou jedou jen oblíbený závod v okolí a počet těchto posádek neustále stoupá. Sportovní posádky by měli mít v Torrsen Cupu alternativu k jiným soutěžím. Budeme nabízet závody jak na dvacetimístných, tak i desetimístných lodí včetně kombinací. Rozšíříme závody o dlouhé tratě v Trenčíně a hromadný závod v Brně.
 

Děkujeme všem posádkám dračích lodí, všem divákům a sponzorům za podporu v sezóně 2016  a těšíme se na nový rok 2017.


 


Jinde na Torrsen.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI